Meble antyczne

Meble antyczneMówiąc o antykach mamy zazwyczaj na myśli meble antyczne, różnego rodzaju komody, szafy stoły, krzesła itp. Ale antyki to nie tylko meble, ale także przedmioty użytkowe takie jak zegary, porcelana, zastawy, płótna, obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki.

Mimo wszystko o antykach rozmawiają głównie „meblarze”. I nic dziwnego stare meble antyki i inne starocie stanowią to, co rzuca się nam już na pierwszy rzut oka. Piękne wykończenia, unikalne kształty i zdobnictwo, solidny materiał, wszystko to sprawia, że coraz więcej osób decyduje się inwestować swoje pieniądze w nieszablonowe meble, aby błysnąć w towarzystwie lub po prostu posiadać w domu coś co posiada prawdziwą duszę.

Bo chodzi tutaj przede wszystkim o ową duszę mebli antycznych. Pewną przeszłość zamkniętą w szufladach komód Biedermeier, zaklętą w zdobieniach porcelany Rosenthal czy też w urokliwych kształtach drobnych stoliczków stylu rokoko.

Historia antyków to nie tylko historia sztuki,a le także historia naszego życia, naszej cywilizacji. Warto zatem obcować z nimi, poznawać ich przeszłość, a przez to także przeszłość nas samych. Przeszłość, która pomaga zrozumieć teraźniejszość. Czy zatem antyki to tylko zwykłe starocie? Absolutnie nie, dzięki nim rozumiemy to, co aktualne...